25
jan 17

Byť na ceste spolu ako manželia pre nás znamená vzájomne sa podporovať, pomáhať si, ľahšie zvládať ťažké situácie a hlavne prežívať dvojnásobnú radosť zo všetkého krásneho a dobrého. Na tejto ceste je pre náš vzťah dôležité, aby sme chceli dobro toho druhého a hľadali spoločnú cestu pri rozhodovaní. Sme vďační za naše manželstvo, byť milovaný a môcť milovať je tým najväčším a najvzácnejším darom.

Lydka a Kamil, Prešov, manželia 6 rokov


Na spoločnej ceste sme už 14 rokov. To pravé dobrodružstvo však začalo pred 11 rokmi, keď sme sa presťahovali 150km od rodiny a všetkých priateľov. Vtedy sme si uvedomili, že problémom a výzvam čelíme sami. Počas prvých rokov naše manželstvo dostalo zabrať. Teraz však spoločne konštatujeme, že lepšie rozhodnutie sme nemohli urobiť. Priľnuli sme k sebe ešte väčšou láskou, naučili sme pomáhať si a byť si oporou v mnohých oblastiach, môžeme sa na seba skutočne spoľahnúť. Ale čo je najlepšie, neustále máme radosť zo spoločne stráveného času a tešíme sa vždy, keď môžeme byť spolu. Cez jamy, hrbole, v kolónach, ale SPOLU :-)

Rasťo a Majka Záhumenskí, Ružomberok, 14 rokov manželia


Cestujem veľmi rád. Dalo by sa povedať, že cestovanie je moja vášeň. Často o ňom snívam. Nedávno ma zaujali články o ceste vlakom naprieč celými Spojenými štátmi a samozrejme aj naprieč Ruskom po transsibírskej magistrále. Ako rád hovorím, keď raz budem veľký, tak sa tam snáď vyberiem.

Cestujem služobne i súkromne. Občas cestujem aj sám, ale väčšinou ma sprevádzajú priatelia, asistenti či naše deti. Úplne bezkonkurenčne najradšej však cestujem s Martuškou, mojou milovanou manželkou. Je pre mňa tou najobľúbenejšou a najžiadanejšou spoločníčkou na cestách. Súvisí to asi aj s tým, že necestujeme spolu len po Slovensku či po Európe, ale že sme tí najintímnejší spolucestujúci aj na ceste životom. Jednoducho povedané: Najšťastnejší som, keď sme spolu. A momentálne sa obaja veľmi tešíme na našu prvú spoločnú cestu do Svätej zeme, ktorá nás čaká v marci.

Richard Vašečka


Naše 20-ročné manželstvo nie je ako prechádzka ružovou záhradou, kde kvitnú krásne ruže, rozvoniava sad, napriek tomu je to" záhrada", v ktorej sa cítime veľmi dobre. Radi sa o ňu staráme (o naše vzťahy, rozdielne názory, povahy, ktoré sa denne snažíme zlepšovať). Naše rodinné heslo znie: „Nech slnko nezapadá nad naším hnevom!“ Večer pri modlitbe sa o danom probléme porozprávame a snažíme sa o jeho vyriešenie. Aj keď slniečko nesvieti stále, manžel je pre mňa najlepším partnerom, kamarátom, vŕbou a človekom, ktorý ma vie rozosmiať a spraviť zamračený deň omnoho slnečnejší, veselší a krajší...

Mária a Svorad Hercekovci, Trenčín, 20 rokov v manželstve